HABER

WHATSAPP SÖZLEŞMEDEN VAZGEÇMİYOR

Bu sabah whatsapp türkiye ekibi türk kullanıcıları için uygulama ekranından duyuru yayınlayarak Whatsapp ve facebook kullanıcılarının mesajlarını görmediğini yineledi.. Kullanıcı sözleşmesinden geri adım atmayan whatsapp Kullanıcıların sözleşmeyi kabul etmeme seçeneğine dair ise açıklama yapmaktan kaçınıyor.. Kullanıcıların Gerçek beklentisi ise whatsapp’ın direttiği bu sözleşme zorunluluğundan vazgeçmesi.

Fakat firma itinayla sadece sözleşmenin iyi anlaşılamadığından dem vuruyor..8 Şubatta sözleşmeyi kabul etmeyenlerin whatsapp’ı kullanamayacağını fakat sözleşmeyi kabul edenlerin ise kendi rızasıyla oluşabilecek bir güvenlik zafiyetinde hukuki olarak haklı çıkabileceği bir zemin olmayacağı tahmin ediliyor.. Özel bilgilerin 3. Şahıs firmalara reklam pazarlaması yada güvenlik ve i’stihbarat gibi kullanılacabileciğini unutmamak gerekiyor.

Whatsapp Türkiye Açıklaması..

“Gizlilik Politikamız hakkında paylaştığımız son güncellemeden bu yana Türkiye’deki kullanıcılarımızdan birçok soru aldık ve bu soruları yanıtlamak istiyoruz. Bu sabah itibariyle Türkiye’deki kullanıcılarımıza, WhatsApp’ın ve Facebook’un mesajlarınızı göremediğini tekrar teyit eden özel bir durum mesajı göndermeye başlıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu