PÜF NOKTASI

Vicks Yağ Yakan Krem Tarifi. Bu Karışımla Hızla Kilo Vereceksiniz

Herkesin evinde bulunan ve bir çok faydası olan vicks krem sayesinde artık fazla yağlarınızdan da kurutulabilirsiniz. En çok işe yarayan bölgeler ise bacak ve karın bölgeleridir. Vicks krem fazla yağları yaktığı gibi düzenli ve kontrollü bir şekilde kullanıldığında selüliti azaltarak cilt dokusunu düzenler. Vicks okaliptus yağı içerdiği için vücuda herhangi bir zararı yoktur. En pratik yanı ise evde, iş yerinde, alışveriş merkezinde veya park gibi yerlerde bunu kullanabiliyor olmanızdır.

Vicks Evde Yağ Yakma Kremi Yapımı:

Malzemeler:

  • Karbonat
  • Vicks ve Kafur

Hazırlanışı:

İlk olarak kafur iyice sıkılır. Daha sonra hamur haline gelinceye kadar karıştırılır. Hazırlanan kafur geniş bir cam kaseye yerleştirilir. Vikcs krem gece yatmadan önce dairesel hareketler yaparak uygulanır. Ardından krem uygulanan alan streç flim ile sarılır ve 30 dakika boyunca bekletilir. Daha fazla etki etmesini istiyorsanız sabaha kadar streçli bir şekilde bekletebilirsiniz. Bu kürü hazırlamak için ilk lazım olan yarısı dolu bir vickstir. Bunu içerisine yarım tatlı kaşığı karbonat daha sonra 2 tatlı kaşığıda kufur ekleyiniz. Bu maddelere eklendikten sonra karışım homojen hale gelesiye kadar karıştırılır. Tavsiye: Bu karışımı buzdolabında saklarsanız ömrü 1 ay kadar uzar ve bozulma ihtimali düşer.

Vicks ile Yağ Yakma Kremi Nasıl Kullanılır ?

Fazla yağlardan kurtulmak için bir çok yöntem deneriz. Unutmamız gereken bir şey ise bu yöntemlerin etki etmesi için düzenli kullanılmasıdır. Vicks göbek eritme küründen gerçekten etki almak istiyorsanız düzenli bir şekilde kullanmanız gerekmektedir. Uygun kullanımı günde 1 kere, dairesel hareketler çizerek uygulamak ve ardından vücudun hareket etmesini sağlamaktır. Hazırlanan kürü sürdükten sonra hareket ederseniz krem çok daha etkili olacaktır. Fakat gece uyurken de sürmeyi tercih edebilirsiniz bu yüzden streç flim ile kapatırsanız hemen hemen aynı etkiyi görürsünüz.

Gün içerisinde kremi vücudunuzda 2 saat bekletebilirsiniz ardından duşa girebilirsiniz. Buradaki püf nokta krem olan bölgeyi soğuk su ile yıkamaktır. Soğuk su sayesinde ekstra bir etki görürsünüz. Hazırladığınız vicks krem kan dolaşımını hızlandırdığı için vücudunuzda sıkılaşma ve incelme olacaktır. Bunun yanı sıra sizi rahatsız eden selülit sorunlarınızdan da kurtulmanızı sağlayacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu