HABER

ÜNLÜ OYUNCU HAYATINI KAYBETTİ

Yeşilçam’ın usta isimlerinden olan Ayten Erman, hayatını kaybetti. Erman, uzun süredir k’oronavirüs tedavisi görüyordu. Uzun süredir k’oronavirüs tedavisi gören oyuncu Ayten Erman, vefat etti. 86 yaşındaki Erman’ın hayatını kaybetmesi sevenlerini yasa boğdu.

AYŞEN GRUDA’nın Ablası olan Ayten Erman aynı zamanda usta oyuncu Ayşen gruda ile yeşilçam’ın kardeş oyuncuları olarak tanınıyordu.

AYTEN ERMAN KİMDİR

Ayten Erman 26 Kasım 1935’de İbrahim Sami-Zekiye Erman çiftinin üç kızından en büyüğü olarak İstanbul’un Bakırköy ilçesinin Yeşilköy semtinde, Osmanlı zamanında karargâh olarak kullanılan bir köşkte doğdu. Tosun Paşa, En Büyük Şaban, Şendul Şaban gibi filmlerin yanında Kenan Büke Tiyatrosu, Dormen Tiyatrosu, Tuncay Özinel Tiyatrosu ve birçok özel tiyatro ve müzikallerde roller aldı. Şemsi İnkaya ile evliliğinden bir çocuğu vardır. Ayşen Gruda ve Ayben Erman’ın ablasıdır. Erman, 24 Şubat 2022’de İstanbul’da k’orona nedeniyle 86 yaşında vefat etti. Cenazesi Üsküdar’daki Şakirin Camii’nden kaldırılarak Yenidoğan Mezarlığı’nda toprağa verildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu