PÜF NOKTASI

Soğanın 12 Tedavi Edici Özelliği ve Kullanımı

Soğan hemen hemen her mutfağın temel taşıdır. Birçok farklı yemeğin tadına lezzet katıyor ve kesinlikle salatada mükemmel oluyor. Ancak soğanların s-ağlık alanında birçok şaşırtıcı yararına sahip olduğunu biliyor muydunuz?

1.Öksürük tedavisi

A-lerjilerden soğuk algınlığına kadar her çeşit öksürük, ca-n sıkıcı, rahatsız edici olabilir.

Ancak, soğan kullanmak öksürüğünüzü hafifletmeye yardımcı olabilir. Ne yapmalı Bir soğanı so-yup dilimler halinde ke-sin. Her dilimin üzerine bir yemek kaşığı esmer şeker koyun ve bir saat boyunca üzerini kapatın. Öksürükten kurtulmak için günde bir veya iki kez bir dilim tüketin. Soğandaki kü-kürt öksürüğe neden olan mikropları öldüren anti-bakteriyel özelliklere sahiptir. Kükürtün ayrıca toksinlerin vücuttan atılması için detok etkisi vardır. Soğanın Anti-enflamatuar özellikleri, bir öksürük ile ilişkili a-ğrı ve iltihabı azaltmada yararlıdır.

2.Saç dökülmesi azaltmak

Saç dökülmesi birçok yetişkin için bir problemdir, ancak soğan bu soruna yardımcı olabilir. Saçınızda soğan kullanımı basittir:

Bir soğanı suyla kaynatın ve o suyu şampuan öncesi durulama suyu olarak kullanın. Sonrasında yıkama ve bakım yapılması kokuları giderir. Soğanın an-timik-robiyal özellikleri, kepeklenmeyi durduracak ve saç uzamasını teşvik edecek, an-tioksidanlar ise saç dökülmesini durduracak ve daha güçlü ve daha dolgun hale gelmesine yardımcı olacaktır.

3.Göğüs tıkanıklığı

Soğan göğüs tıkanıklığına doğal bir çözüm sunuyor. Ne yapmalı Bir soğanı e-zin ve bir macun yapmak için hindistancevizi yağı ekleyin. Göğsünüzü macunla kaplayın ve bir bez ile örtün. Soğanın verdiği buhar, göğsünüzdeki öksürüğe neden olan mukusun gevşetilmesi için balgam söktürücü olarak işe yarayacaktır. Ayrıca, soğan doğal bir an-tibi-yotiktir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

4.Kulak enfeksiyonu ağrılarını azaltın:

Bir soğanı doğrayın ve ince bir çorabın içine koyun. Çorabı kapalı tutun. Çorapları kulağınıza takın ve bir şapka, bandana veya fular ile yerine oturtun. Acı geçene kadar bırakın.

5.Huysuz bir bebeği sakinleştirmek

İlk olarak, suya doğranmış sarı bir soğanı kaynatıp soğan çayı yapın. Çayın soğumasını bekleyin, ardından suyu süzün. Bebek kendini iyi hissedene kadar her saatte bir çay kaşığı soğan çayını verin. Soğanlar, kasları gevşeten ve sindirimi düzenleyen özelliklere sahiptir.

6.Böcek ı-sırığını iyileştirme

Bir böcek ı-sırığına bir parça soğan veya bir miktar taze soğan suyu koyun. Bir soğanın an-ti-en-flamatuar özellikleri, ı-sırmanın neden olduğu il-tihabı ve a-cıyı azaltır.

7.Kesikler ve sıyrıklar

Kesiklerin iyileşmesine yardımcı olmak için soğanın ince zarını kullanın. Cilt pıhtılaştırıcıdır ve hızlı bir şekilde ka-na-mayı durdurmaya yardımcı olur. Anti-enflamatuar özellikler ya-ranın iyileşmesine yardımcı olurken, an-timikrobiyal özellikler en-fekte olmasını önler.

8.Boğaz ağ-rısı soğan boğaz ağ-rısı

Soğanla karıştırılan bal, boğaz ağ-rısından kurtulmayı sağlar. Birkaç soğanı ke-sin ve üzerine bal ekleyin. Kapalı bir kapta birkaç saat bekletin. Boğaz a-ğrısını azaltmak için iki-üç saatte bir bir kaşık yiyin.

9.Mide Bulantısını Kesme

Bir soğanı rendeleyin ve soğan suyunu çıkarmak için tülbentten geçirerek sıkın. Nane çayı demleyin ve soğumaya bırakın. Soğan suyundan iki çay kaşığı alın ve beş dakika bekleyin. Sonra iki çay kaşığı nane çayı için. Kus-mayı bırakana kadar bunu tekrarlayın. Soğan ile Detoks

10.Havayı temizleme

Soğanların güçlü bir kokusu vardır ancak şaşırtıcı bir şekilde havayı gerçekten temizleyebilirler. Bir soğanı ikiye bölün ve bir odaya bırakarak bırakın.

Soğan bak-teri ve vi-rüsleri emerek havayı temizler.

11.Ya-nıklar tedavi etme

soğan ya-nık tedavisi Ya-nıklara biraz taze soğan sürün aynı zamanda soğan güneş ya-nıkları enfek-siyonunu önler. Sülfürik bileşikler cilt yenilenmesini hızlandıracak ve a-ğrı ile kızarıklığı azaltacaktır.

12.Ateşi düşürmek

Soğanların ateşi düşürmeye nasıl yardımcı olabileceği ise: Bir soğanı ince dilimler halinde kesin. Ardından, ayağınızın altına biraz hindistancevizi yağı sürün ve ince dilimleri iki ayağınızın kemerine uygulayın

Ayağınızı plastik sargıya sarın ve bir çorapla örtün. Soğan, gece boyunca vücuttan tok-sinleri, ba-kterileri ve hastalıkları atacaktır. Soğan için sizin bildiğiniz bir kullanım var mı ? lütfen bizimle paylaşın

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu