SAĞLIK

Kas ağrılarına Ağ-rı kesici etkisiyle 6 doğal çözüm!

Kö-tü duruş pozisyonu ve soğuk havalar kas ağrılarına neden olabiliyor. Doğal çözümlerin ağ-rı kesici etkisiyle bir nebze de olsa rahatlayabilirsiniz.Kaslara aşırı yüklenme, kö-tü duruş pozisyonu, psikolojik gerilimler ve soğuk algınlığı can ya-kan kulunç a-ğrı-larının başında geliyor. Uzmanlar bu a-ğrıların yaşam kalitesini önemli ölçüde düşürdüğünü, doğal çay ve karışımların iyi geldiğini aktarıyor.

Portakal kabuğu

Cam bir kavanozun yarısına kadar saf zeytinyağı koyun. Ardından küçük par-ça-lara ayrılmış portakal kabuklarını ekleyin. 2 hafta kadar güneş alabileceği bir yere bırakın. Ağ-rı olan bölgelere masaj yaparak uygulayın.

Papatya

İnce kıyılmış taze papatya çiçeğini bir şişenin ağzına kadar doldurun. Üzerine zeytinyağı ekleyin. Ağ-zını sıkıca kapatıp 2 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletin. Gerektiğinde şişeyi çalkalayın. İyice süzdükten sonra ağ-rılı bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Lahana

Lahananın geniş yapraklarını kaynatın. Ağ-rılı bölgeye sıcak halde koyun. Soğumasına yakın sıcak olan yenisi ile değiştirin. Ayrıca lahana kaynadıktan sonra kıyarak lapa haline getirin. Sıcak bir bezin içine yerleştirin, ağ-rılı bölgeye sarın.

Pelin

Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı pelin otu atın. Demlenmesi için kısa bir süre bekledikten sonra süzerek günde 3 öğün birer çay fincanı tüketin.

Mısır püskülü

Bir litre suyun içine yeteri miktarda mısır püskülü katın. Kaynadıktan sonra ağ-rılı bölgeye masaj yaparak uygulayın.

Nane

Bir fincan kaynar suyun içine bir çay kaşığı nane atın. Demledikten sonra süzün. Günde 3 öğün birer çay fincanı tüketebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı