fbpx
PÜF NOKTASI

Her Evde Var, Diş Ağrısını Sadece 1 Dakikada Geçiriyor?

Rahat bir şekilde yatağınızda uyurken hiç ani bir diş ağrısıyla uyandınız mı? İnsanın bütün ruh halini mahveden bu ağrılar, iltihap, diş kırığı, çürük veya diş eti hastalıklarından dolayı oluşabilir.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Dişçinize ulaşamadığınız anda bu ağrılar hayatı çekilmez hale getirilebilir. Eğer aklınızda dişçiye ne zaman gitmeliyim gibi bir soru varsa, ne kadar yakın o kadar iyi size vereceğimiz en güzel cevap olur. Herhangi bir sorun olmasa bile en az yılda 2 kez rutin kontrolden geçmelisiniz.

Karanfil

---Sponsorlu Bağlantılar---

Karanfil yağı diş ağrınızı hafifletmek için kullanılabilir. Eğer evde karanfil yağı bulunduruyorsanız, ağrıyan dişe 2 damla damlatın ancak dikkatli olun ve yutmayın. Eğer yağ yok ancak karanfil var ise o da işe yarayacaktır. 1-2 karanfili ağzınıza atın ve yumuşamasını bekleyin. Ardından ağrıyan dişinize bastırarak bir iki dakika bekletin. Ancak bu diş ağrınızı tedavi etmez, sadece ağrınızı alır ve ilk fırsatta dişçinize görünmenizi gerektirir.

Tuzlu suyla gargara

Bir çay kaşığı tuz ve ılık su ile gargara, dişlerinizin arasına sıkışmış herhangi bir yemek kalıntısını çıkarmak için yeterli olacaktır.

Başınızı yukarı kaldırın

---Sponsorlu Bağlantılar---

Başınızı yukarı kaldırmak, çenenize binen yükü hafifletecek ve ağrınızı yumuşatacaktır. Bir diş sarımsağı ezip macun haline getirerek ağrıyan dişinize koyun. Ağrınız hafifleyecektir.

Yanağa Soğuk Kompres

Gazlı beze birkaç buzu sarın ve ağrıyan dişin olduğu taraftan yanağınıza bastırın. Ağrıyan bölge soğuyunca, daha az ağrıyacaktır. Sakın dişinize direkt olarak buzu bastırmayın. En başta sizi rahatlatsa da sonrasında daha fazla soruna yol açacaktır.

Çay poşetleri

Kullanılmış çay poşetlerini dişinize koymak da eski insanlar tarafından kullanılan bir yöntemdir.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Ağ-rı kesiciler

Ağ-rı dayanılmaz olduğunda tabii ki ağ-rı ke-si-ci-ler imdadınıza koşacaktır. Ancak size uyarımız şu, sakın dişinize direkt olarak bir ağ-rı kesici il-a-ç ile baskı uygulamayın. Daha hızlı etki etsin diye bu şekilde kullanılan i-la-çlar ciddi sorunlara yol açmaktadır. Ağ-rı ke-si-ciler midede yavaş yavaş sindirilerek ağ-rı-yan bölgede kullanılır. Eğer daha hızlı etki için böyle bir yönteme başvurursanız hayatınız tehlikeye girebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Sayfa Okuyucu Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
error:
Kapalı
Kapalı