HABER

METEOROLOJİ; SAĞANAK KUVVETLİ YAĞIŞ VE FIRTINA

Ülkemizin kuzey ve iç kısımlarının çok bulutlu, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Batı Karadeniz ile Rize ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Ardahan çevrelerinin karla karışık yağmur ve yükseklerinin kar yağışlı, bu akşam ilk saatlerde ise Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kayseri çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kuzey Ege Kıyılarında yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²), Marmara’nın kuzey kısımlarının yer yer kuvvetli(21-75 kg/m²) olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kısımlarının buzlanma ve don ile birlikte, yer yer pus ve sis bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Sıcaklıkların yarın (Salı) ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 4-10 derece üzerinde seyretmeye devam etmesi bekleniyor. RÜZGAR: Güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneyi, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzeyi ile Karadeniz’in iç kısımlarının kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR U’YARISI

Kıyı Ege ile Göller Yöresi ve Çevresinde (Antalya’nın iç kısımlarının, Isparta, Burdur ve Denizli ile Konya’nın güneybatı ilçeleri) rüzgarın güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli rüzgar ve fırtına (40-70 km/saat) ve zaman zaman hamleli olarak kuvvetli fırtına (70-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, soba ve baca gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ U’YARISI :

Bugün(11.01.2021) akşam saatlerinden itibaren Trakya’da(Edirne, Tekirdağ, Kırklareli ve Gelibolu ) beklenen yağışların kuvvetli (21-50 kg/metrekare/12 saat) ve yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare/12saat) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ U’YARISI:

Kıyı Ege’de (Çanakkale, Balıkesir’in batı ilçeleri, İzmir) yarın(12.01.2021) beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların öğle saatlerinden itibaren kuvvetli (21-50 kg/metrekare) olması, beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ U’YARISI:

İstanbul’da yarın(12.01.2021) beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların öğle saatlerinden itibaren batı kısımlarından başlayarak zamanla il genelinde kuvvetli (30-50 kg/metrekare) ve batı kısımlarının yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/metrekare) olması beklendiğinden meydana gelebilecek sel, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olunmalıdır.

MARMARA

Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve Çanakkale çevreleri ile İstanbul’un Avrupa yakasında yer yer kuvvetli (21-75 kg/m²) olması bekleniyor. Rüzgarın bölgenin güney kısımlarının güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 6°C, 9°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

İSTANBUL 9°C, 15°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın öğle saatlerinden sonra Avrupa Yakası’nda yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KIRKLARELİ 6°C, 8°C
Çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı

SAKARYA 10°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu, yarın sabah (Salı) saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kuzey Ege kıyılarının yer yer kuvvetli (21-50 kg/m²) olmak üzere, öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı geçeği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR 9°C, 16°C
Parçalı ve çok bulutlu

DENİZLİ 12°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu

İZMİR 17°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, yer yer kuvvetli olmak üzere öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak yağışlı

MANİSA 14°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısının çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Batı Akdeniz’de rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ADANA 8°C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu

ANTALYA 14°C, 20°C
Parçalı ve az bulutlu

HATAY 9°C, 18°C
Parçalı ve az bulutlu

ISPARTA 8°C, 14°C
Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Aksaray, Niğde, Nevşehir ve Kayseri çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve batı kısımlarının güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ANKARA 9°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu

ESKİŞEHİR 10°C, 18°C
Parçalı ve çok bulutlu

KONYA 9°C, 19°C
Parçalı bulutlu

NİĞDE 5°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde hafif sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, iç kısımlarının hafif olmak üzere bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BOLU 7°C, 18°C
Çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı

DÜZCE 10°C, 22°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KASTAMONU 6°C, 14°C
Çok bulutlu, hafif yağmur ve sağanak yağışlı

ZONGULDAK 11°C, 18°C
Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, Rize ve Artvin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın iç kısımlarının güneyli yönlerden kuvvetli, yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

ARTVİN 7°C, 11°C
Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

RİZE 11°C, 20°C
Çok bulutlu, sabah saatlerinde sağanak yağışlı

SAMSUN 11°C, 20°C
Çok bulutlu

TRABZON 11°C, 20°C
Çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, kuzey kısımlarının yer yer çok bulutlu, Ardahan çevrelerinin hafif yağmur ve karla karışık yağmurlu, yükseklerinin kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi ile birlikte doğusunda buzlanma ve don bekleniyor.

ERZURUM 0°C, 9°C
Parçalı ve çok bulutlu

KARS -9°C, 2°C
Parçalı ve çok bulutlu

MALATYA 2°C, 5°C
Parçalı ve az bulutlu

VAN -4°C, 9°C
Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

DİYARBAKIR -2°C, 16°C
Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 5°C, 17°C
Az bulutlu

SİİRT 3°C, 15°C
Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 8°C, 18°C
Az bulutlu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu