MAGAZİN

DELİ YÜREK FİLMİNİN YILDIZI ŞİMDİ NE YAPIYOR? YILLAR SONRA ZEYNEP TOKUŞ VE KIZI!

1998 Türkiye Güzeli Zeynep Tokuş Yılmaztürk,  6 yaşındaki kızı Ayşe ile .

Kenan İmirzalıoğlu’yla başrolü paylaştığı “Deli Yürek” dizisiyle tanınan eski oyuncu, kızıyla Acar Blu’da düzenlenen Hıdırellez Şenliği’ne katıldı.

Onu Türkiye’nin en güzel kızı olarak tanımıştık. Sonra dizi ve sinema oyunculuğu geldi. Katıldığı Buzda Dans yarışmasında da o zamana kadar pek bilinmeyen bir yeteneğini gösterdi.

Ama sonra şöhretinin zirvesindeyken spot ışıklarından uzaklaştı. Şimdi ise kendine bambaşka bir hayat kurdu ve kadınları hem ruhsal hem de fiziksel olarak güzelleştiriyor.

Belki de tahmin ettiniz, 1998 Türkiye Güzeli Zeynep Tokuş’tan söz ediyoruz. Ülkenin en güzel kızı olarak taç giydikten sonra oyunculuğa geçen Zeynep Tokuş, önce Kenan İmirzalıoğlu ile birlikte Deli Yürek dizisinde rol aldı.

Ardından Zeki Demirkubuz’un Yazgı adlı filminde başrol üstlendi. Öylesine etkileyici bir performans sergiledi ki 2001 yılında 13. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde daha tecrübeli rakiplerini de geride bırakarak en iyi kadın oyuncu ödülünü kazandı.

Zeynep Tokuş, bir dönem de Pınar Altuğ’un ayrılmasından sonra Çocuklar Duyması dizisinde kamera karşısına geçti.

2007’ye gelindiğinde ise Zeynep Tokuş, pek az kimsenin bildiği bir yeteneğini gözler önüne serdi. Buzda Dans yarışmasına katıldı ve bu alandaki becerisiyle herkesi şaşırttı. Zaten Tokuş ve partneri o yarışmayı birinci olarak tamamladı.

Ancak daha sonra ortalıktan kayboldu Zeynep Tokuş. Daha doğrusu spot ışıklarında uzaklaşıp kendine bambaşka bir hayat kurdu.

Boşanmayla sonuçlanan ilk iki evliliğinin ardından üniversite yıllarındaki aşkı Erdem Yılmaztürk ile evlendi ve başka bir alanda çalışmaya başladı.

Yoga eğitmeni olan 42 yaşındaki Zeynep Tokuş, akrobatik yoga konusundaki birikimini öğrencileriyle paylaşıyor.

Zeynep Tokuş, 1998 yılında Türkiye güzeli seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı