HABER

KORONAVİRÜSÜ NE ZAMAN BİTECEK TARİH VERDİ

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, dünyanın teslim olduğu koronavirüs s*lgınının ne zaman biteceğine dair tahminlerini paylaştı.

Koronavirüs, şu ana kadar açıklanan resmi rakamlara göre 19 milyondan fazla insana bulaşırken 720 binden fazla insanın da hayatını kaybetmesine neden oldu.

Tüm dünyayı saran ve hayatın her alanında etkisini gösteren bu s*lgın için çeşitli aşı ve ilaç tedavileri için de hummalı bir çalışma yürütülüyor.

Dünyanın en zengin insanların bir tanesi olan Bill Gates de ilaç ve aşı tedavileri konusunda oldukça iyimser. Yaptığı bağış kampanyaları ve yardım kuruluşuyla da bilinen ünlü milyarder, s*lgın için bir sonun olduğunu düşünüyor.

Ancak Bill Gates’e göre bu s*lgının sonunu görmemize en azından bir yıl daha var. Gates, aşı ve ilaç konusunda oldukça etkileyici gelişmelerin yaşandığını söylerken zengin ülkeler için s*lgının 2021 sonunda, dünyanın kalanı için ise 2022 sonunda biteceğini tahmin ettiğini söyledi.

Çin ve Rusya konusundaki endişelerini de dile getiren Gates, buradaki aşı geliştirme çabalarında çok büyük bir baskı olduğunu, düzenleyicilerin aşıların güvenli ve verimli olduğunu bilmeden insanlara verilmesine izin verebileceğini söyledi. Gates, “Sadece yan etkilerini kontrol etmek için 3. fazda muhtemelen üç ya da dört aya ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.

Ünlü iş insanı, geçtiğimiz ay Business Insider’a verdiği bir röportajda da bilim insanlarının oldukça güvenli ve verimli bir aşı geliştireceğine inandığını söylemişti. Gates, bunun sebebi olarak ise dünya genelindeki 160’dan fazla aşı çalışmasını göstermişti.

Webtekno’da yer alan habere göre; Gates, ayrıca “en iyi aşının” dünyayla paylaşılmaması durumunda KORONAVİRÜS’un sürekli yeniden hortlayacağını da söyledi. Ayrıca önümüzdeki kış ve güz sezonunun da oldukça çetin geçeceğini dile getirdi.

Bill Gates ayrıca, etkileri koronavirüs pandemisinden çok daha fazla olacak çevresel felaket konusunda uyardı.

Gates, dünyanın önümüzdeki birkaç on yıl içinde iklim değişikliğinden kaynaklanan küresel bir krizle karşı karşıya kalacağı öngörüsünde bulundu.

Gates, felaketten kaçınmak için atmosfere salınan sera gazı miktarının önemli ölçüde azaltılması gerektiğini belirterek, “Pandemi ne kadar korkunç olursa olsun, iklim değişikliğinin doğuracağı sonuçlar çok daha kötü olacak” dedi.

Gates, koronavirüs enfeksiyonundan kaynaklı Ö/üm oranının 100 000 nüfus başına ortalama 14 kişi olduğu ve önümüzdeki 40 yıl içinde artan sıcaklıklara bağlı ö/üm oranının da aynı düzeyde olacağını belirterek, bu rakamın 2100 yılında beş katına çıkacağını kaydetti.

İklim değişikliği konusunda insanlığın fazla zamanının olmadığı uyarısı yapan Gates, “Temiz enerji alanında gerekli tüm teknolojilerin oluşturulması ve uygulanması on yılları alacak” ifadesini kullandı.

https://www.webtekno.com/bill-gates-koronavirus-salgininin-bitis-tarihi-tahminini-paylasti-h97723.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu