HİKAYELER

EŞİM EN YAKIN ARKADAŞIMLA BENİ ALDATTI!

Eşim beni en yakın arkadaşımla aldattı. Boşanmaya karar vermiştim ama sırf çocuğumuz için ona bir şans daha tanıdım.Fakat şimdi bir sorunum daha var…

Güzin Abla, benim çok büyük bir sorunum var ve içinden çıkamıyorum.Ben severek evlendim ve eşimle 9 yıldır evliyiz. Mutlu olduğumuzu düşünüyordum.

Meğer eşim kaç kez beni aldatmış…Sonuncusu da benim en yakın arkadaşımmış…Ben bir ara iş icabı birkaç günlüğüne şehir dışına çıktığımda, onlar birlikte olmuşlar.Döndüğümde de birliktelikleri devam etmiş.

Bunu bir başka arkadaşımdan öğrendiğimde, boşanmak için mahkemeye başvurdum.Ama eşim beni bırakmadı, çok yalvardı.Beraber olduğu o arkadaşımı terk etti, ağladı, kapımda yattı.Bir de bizim 5 yaşında çocuğumuz var. Bu yüzden ben ona bir kez daha şans vermek istedim.Şu an birlikteyiz, ilişkimizi düzelttik sayılır.Ama onunla beraber olan eski kız arkadaşım şimdi geldi, sanki dünyada başka yer kalmamış gibi, bizim mahallemize taşındı.

  • Onu her sabah görüyorum, eşim de görüyor tabii…
  • Ama eşim, o kadını görmekten hiç rahatsız olmuyor.
  • Bana kalırsa, hoşuna bile gidiyor.
  • Ama ben kendimi çok kötü hissediyorum.
  • Her gün ağlamaktan bıktım. Boşanmak istiyorum; hatta bazen onu aldatmak bile geliyor içimden.
  • Eşim sanki hâlâ onu seviyor gibi geliyor.

Sanki onu görmek için kadının geçtiği yerlerden özellikle geçiyor…Zaman zaman beni de o kadının çalıştığı binanın önünden geçirmek istiyor.Onunla mahallemizde de zorunlu olarak karşılaşıyoruz, hiç utanmadan yüzüme bakıyor.

Ben bu durumdan çok rahatsızım. Şimdi tekrar boşanmayı düşünmeye başladım.Tek çarem bu gibi geliyor bana…
Söyleyin, ne yapayım?

YANIT

Sevgili kızım, artık bu kadınların küstahlığının sınırı yok gördüğüm kadarıyla…Eşinle birlikte olmakla kalmıyor, bir de mahallenize taşınıyor… Sen de inadına boşanmayacaksın, o kadının istediğini gerçekleştirmeyeceksin.Eşinin onunla ilgisi kalmamış. Ama belki de onun hâlâ peşinde olmasından bir tür gurur duyuyor olabilir. Seni onun işyerinin önünden geçirmesi bence kötü bir şey değil. Aksine, seninle birlikte onun önünden geçip, ona dönmeyeceğini ispatlıyor bence.

Eğer onunla hâlâ ilişkisi olsaydı, bunu yapar mıydı, bir düşün bakayım…

Her şey yoluna girmişken sen de eşine sevecen davran, geçmişi unut ve unuttur…O kadına fırsat verme.Yuvanı yıkmasına engel ol.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı