HABER

YEDİĞİ NARDAN FENALAŞTI, HAYATINI KAYBETTİ!

Kayseri’nin Yeşilhisar ilçesinde yediği nardan z*ehirlenerek yaşamını yitirdiği i-ddia edilen 4 yaşındaki Saliha Çakır’ın c*enazesi, g-özyaşları arasında toprağa verildi. Olayla! ilgili soruşturma başlatıldı.İlçede Kavak mahallesinde oturan Çakır ailesi, dün akşam yemeğinde makarna yedi. Yemeğin ardından nar yiyen ailede Mustafa (65) eşi Saliha (59), oğulları Osman (24), Üzeyir (34) onun eşi K*eser (42) ve çocukları Saliha Çakır, bir süre sonra rahatsızlandı.

6 kişilik aile, komşularının yardımıyla karın a*ğrısı ve baş dönmesi şikayeti ile Yeşilhisar Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. İlk belirlemelere göre gıda z*ehirlenmesi şüphesiyle aile fertlerine serum t*edavisi uygulandı. Küçük Saliha, durumu kötüye gidince Kayseri Şehir Hastanesi’ne sevk edildi. Yolda iki kez kalbi duran küçük Saliha, hastanede d*oktorların tüm m-üdahalesine rağmen yaşamını yitirdi. Ailenin diğer üyeleri, hastanede tedavileri tamamlanarak taburcu edildi.

TOPRAĞA VERİLDİ

Küçük Saliha’nın cansız bedeni Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan o*topsinin ardından sabah ailesine teslim edildi. Saliha Çakır için Kavak mahallesindeki Fatih Camii’nde c-enaze töreni düzenlendi. Küçük Saliha’nın c-enazesi, öğle kılınan c-enaze namazının ardından köy m*ezarlığında g*özyaşları arasında toprağa verildi.

SALİHA SADECE NAR YEMİŞ

Saliha Çakır’ın amcası Hakan Çakır (38), ailesinin hafta sonu Mersin’e düğüne gittiğini belirterek, “Dönüş yolunda yaklaşık 8 kilo kadar yol kenarında bir yerden nar satın almışlar. Akşam yemeğinde makarna yemişler. Sonra yemeğin üstüne nar yemişler. Babam Mustafa Çakır ‘karnım ağrıyor, içim bulanıyor’ demiş. Sonra evdekilerde de aynı şikayetler başlamış. Komşulardan yardım istemişler. Onlar da hastaneye götürmüşler. Doktorlar ise  ilk olarak z*ehirlendiklerinden şüphe ederek serum takmış. Yeğenim Saliha’nın durumu daha kötüymüş. Kayseri’ye sevk etmişler. Yolda 2 kez kalbi durmuş. Saliha ‘karnım tok’ diyerek makarna yememiş. Sadece nar yemiş” dedi.

NARIN ÜZERİNDE ZİRAİ ÜRÜNLERİ GÖRMEK MÜMKÜN

J*andarmanın eve gelerek, narların bir bölümüne el koyduğunu da ifade eden Hakan Çakır, “Narın üzerinde zirai i*lacları görmek mümkün. Aile olarak bu konunun peşini bırakmayacağız” diye konuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Küçük Saliha’nın ö*lümüyle ilgili Cumhuriyet Savcılığı soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında jandarma ekipleri, ailenin yediği narlardan örnek alarak karakola götürdü. Narların, laboratuvar incelemesine gönderileceği belirtildi. Ayrıca Saliha’nın mide ve karaciğerinden alınan patoloji örneklerinin de incelenmek üzere Ankara A*dli Tıp Kurumu’na gönderildiği belirtildi. Soruşturma sürdürülüyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı