fbpx
HABER

SURİYE SINIRINA GİDEN BUKET AYDIN’A MAKYAJLI DİYE ELEŞTİRENLERE, MESLEKTAŞI ECE ÜNER’DEN MÜTHİŞ CEVAP!

SURİYE’ye yönelik Barış Pınarı h*arekatı nedeniyle sınıra giden Buket Aydın, eleştiri yağmuruna tutulunca meslektaşı Ece Üner destek verdi. Kanal D Haber’in başarılı spikeri Buket Aydın, Barış Pınarı Harekatı devam ederken, PKK/YPG’lilerin gazetecilere s*ldırdığı bölgeye gitti ve orada verdiği pozu sosyal medya hesabı Instagram’dan “S*ldırsanız da buradayız” notuyla yayınladı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

TSK’NIN Fırat’ın doğusunda başlattığı Barış Pınarı Harekatı devam ederken harekatı sınırda takip eden Buket Aydın’ın paylaşımı eleştirilere neden oldu. Makyajlı görüntüsü ve takılarıyla Twitter’da en çok konuşulanlar listesine giren Aydın’a destek meslektaşı Show Ana Haber spikeri Ece Üner’den geldi.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Buket Aydın gibi sınırda olan Ece Üner, ”Bukey Aydın konusu üzerine” diyerek şunları yazdı: ”Canım insanlık; bugün size bir anne, bir kadın ve geçtiğimiz birkaç günde birkaç ö-lüm t-ehlikesi atlatmış bir gazeteci olarak bir sitemim var. Buket Aydın sınırda gözlerimin önünde hiçbir komando, özel harekat, jandarma, polis koruması olmadan görevini yaptı! Bu cesareti ne bir saat, ne de makyaj kapatabilir!”

”K-eskin nişancıların, r-oketatarların, havan m-ermilerinin hedefinde geçirdiğimiz her bir saniye, meslek aşkına bir ömürlük şehadettir! Bizim sektörde de hiçbir şey hiç kimse dışarıdan göründüğü gibi değildir. Makyaja aldanmayın.”

Zaten gerçeğin mayası gözle görülmez kalple, zamanla ve vicdanla görülür. Sizlerin vicdanı da bilirim ki yanılmaz bir yargıçtır. Saygılarımla Ece.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Ece Üner’in bu paylaşımını Buket Aydın ise ”Gün boş konuşma günü değil; dayanışma günüdür çok teşekkür ederim” diyerek sosyal medya hesabından yayınladı.

Öte yandan CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Bekaroğlu da Buket Aydın’ın o pozunu sert sözlerle eleştirmiş, Bekaroğlu yayınladığı mesajda, “Yaptığınız iş ciddi bir iş, bebekler ö-l-ü-yor, siviller, askerler ö-l-ü-yor, anne babaların gözleri ekranlarda çocuklarının haberlerini bekliyor. Siz sanki defileye çıkmış poz veriyorsunuz. O kadar boyanmaya nasıl zaman buldunuz? Yazıklar olsun!” ifadelerini kullanmıştı.

---Sponsorlu Bağlantılar---

Bekaroğlu’nun eleştirilerine tepki gösteren Buket Aydın sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Ailemizi geride bırakıp canımızı hiçe sayıp her türlü riski alıp Akçakale’den tüm gelişmeleri sizlere aktarmaya çalışırken t-e-rör örgütünün hedefi olmak bizi şaşırtmıyor da sizlerin hedefi olmak çok şaşırtıyor doğrusu @MBekaroglu” diyerek cevap vermişti.

Aydın, bu polemikten yaklaşık 12 saat sonra kişisel Twitter hesabında yeni bir paylaşım yaptı ve “Siz ancak elinizde telefon boş boş yazarsınız. Benim ne yaptığımı Akçakale halkı biliyor. Esas sorun gazetecilere s-a-ldıran te-r-ör örgütüne bile bu t-e-pkiyi göstermemeniz. Şehitlerimizin yasını tutun. Öyle ya da böyle oradayım işte halkımızın askerimizin yanındayım. Umurumda değilsiniz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Sayfa Okuyucu Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support
error:
Kapalı
Kapalı