HABER

SON DAKİKA: İSTANBUL’DA DA HİSSEDİLEN BİR DEPREM OLDU

Manisa’da 22.22’de 5.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul, Bursa gibi bir çok ilde hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre Manisa’nın Akhisar ilçesinde 5.4 kuvvetinde deprem meydana geldi.

Depremin merkez üssünün Akhisar’ın Musalar beldesi olduğu belirtilirken, deprem Akhisar ve Manisa’da p/aniğe neden oldu. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, deprem sonrası kendilerine herhangi bir olumsuz haber ulaşmadığını belirtirken, hasar tespit çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Akhisar depremi İstanbul’dan hissedildi

Bu arada deprem İzmir, Manisa, Aydın, Kütahya ve İstanbul’da da hissedildi.

“Çevre illerden de hissedilmesi normal”

İstanbul Üniversitesi Oğuz Gündoğdu, bu büyüklükte bir depremin çevre illerden de hissedilmesinin normal olduğunu söyledi. Depremin büyüklüğünün büyük ölçüde hasar meydana getirmesinin mümkün olmadığını kaydeden Gündoğdu, kendilerine ulaşmış bir bilginin olmadığını ifade etti.

Artçı depremlere dikkat

İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Okan Tüysüz, depremin 25 kilometre uzunluktaki bir fay hattında meydana geldiğini söyleyerek Marmara fay hattını etkilemesinin mümkün olmadığını kaydetti. İlgili fay hattının normal bir fay hattı olduğunu ifade eden Tüysüz, 5.4 kuvvetindeki deprem sonrası artçı sarsıntıların olabileceği uyarısında bulundu.

Artçılar devam ediyor

Manisa’nın Akhisar’ın ilçesinde 5,4 ve 4,4 büyüklüğündeki iki depremden sonra 3,8 büyüklüğünde bir artçı deprem daha oldu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı