HABER

SADECE BİR ISRIK HAYATINI MHVETTİ

Bir anne, küçük bir firavun faresi elini ı/sırdı sonrasında 66 defa O*/perasyon geçirmek zorunda kaldı. İşte hayatta kalma m/ücadelesini sosyal medyadan paylaşan bir çocuk annesi kadının akıllara durgunluk veren hikayesi…

Ocak 2017’de bir firavun faresi tarafından I/sırıldı. Ancak bunun hayatını k*abusa çevireceğinden habersizdi. Güney Afrikalı anne, eski patronunun evindeyken baş parmağıyla işaret parmağı arasında kalan bölgeden ı/*sırılmıştı.

İlk önce bu küçük bir şey diye önemsemedi. Ancak 2 gün geçtiğinde yere yığıldı ve hemen h*astaneye götürüldü.I/sırık nedeniyle k/an z/ehirlenmesi yaşayan kadının hayati organları iflas etmeye başladı ve onu septik ş/oka soktu. 36 yaşındaki yaşadıklarını şöyle anlattı: “Ellerim a/lev almış gibi hissediyordum ve dayanılmaz bir a/cı içerisindeydim Eski patronum beni hastaneye yetiştirdi.”

Kadının ailesine ve genç kızına hayatta kalma şansının çok zayıf olduğu söylendi ve buna rağmen kadının hayatını kurtarmak için elinden geleni yapan doktorlar kadını 11 gün boyunca suni k/omaya soktu.

Sepsis’de denilen z*/ehirlenme, vücudun bir e*nfeksiyonla s*vasmaya çalıştığında, aşırı t*pki vermesi ve vücudun organlarına s/ldrmasıyla ortaya çıkan hayatı riske sokan bir durumdur. D*oktorlar Kadının burnunu, dudaklarını, diz altından 2 bacağını ve her 2 kolunu da dirseğin altından ke/*smek zorunda kaldı.Kadın daha sonra çenesini ve dudaklarını yeniden inşa etmek için o*/perasyonlar geçirdi.

Kadın, “Dudaklarım uyluğumdan derinin altına bir doku geliştirici yerleştirilerek yeniden inşa edildi” açıklamasında bulundu.“Bugüne kadar 66 a*/meliyat geçirdim” diyen genç kadın, hayatta kalma m/ücadelesini sosyal medya hesaplarından paylaşarak benzer tecrübeler yaşayanlara yardımcı olmaya çalışıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı