HABER

O HATA YÜZÜNDEN DÜDÜKLÜ TENCERE BU HALE GETİRDİ

Derya Alkan’ın (35) bir an evvel açmak için soğuk suyun altına tuttuğu düdüklü tencere p/*tladı. Yüzü y/anan Erzurum’da t*ıbbi sekreter Alkan, görev yaptığı hastanede t/edaviye alındı.

Erzurum Palandöken ilçesi Kayakyolu semtinde Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi kalp damar cerrahisi servisinde tıbbı sekreter olarak görev yapan 2 çocuk annesi Derya Alkan, 10 gün önce evde akşam yemeğinde pırasa yaptı. Alkan, yemek piştikten sonra düdüklü tencereyi ateşin üzerinden alarak soğuk suya tuttu. İçindeki buhar boşalmayan düdüklü tencere bir anda p*/tladı. Musluğu ikiye bölen düdüklü tencereden saçılan yemekler Derya Alkan’ın yüzü ve kollarına sıçradı. P*/tlama sesi ve ç*/ığlıklar üzerine Derya Alkan’ın komşuları yardıma koştu.

Komşularının çağırdığı ambulansla Alkan, görev yaptığı hastaneye kaldırıldı. Derya Alkan’ın y/anık merkezindeki tedavisi sürüyor.Düdüklü tencerenin bir anda p*/tladığını söyleyen Derya Alkan, “Düdüklünün kapağı fırlamış mutfaktaki musluğu kırmış. Ben korkuyla mutfaktan çıktığımda yüzümün y/andığını anladım. Boynumda ve yüzümde ciddi y*nıklar vardı” dedi.

Düdüklü tencerenin kapağının boynunu da k*oparabileceğini belirten Alkan, büyük bir k*aza atlattığını ifade etti. Alkan, “Bu o/lay benim için çok büyük bir tecrübe oldu. Ev hanımları ve özellikle de çalışan kadınlar, zamandan tasarruf etmek için gerekmedikçe düdüklü kullanmasınlar. Kullandıkları vakit ocaktan aldıktan hemen sonra suyun altına tutmasınlar, 5-10 dakika beklesinler. Çok büyük bir k*azaydı, verilmiş sadakamız varmış” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı