fbpx
HABER

Meteoroloji alarm verdi Tam 4 gün bu illeri perişan edecek

2019 yılının ilk haftasında Balkanlar üzerinden yeni bir soğuk hava kar yağışı Türkiye’yi etkisi altına almaya başlıyor. Perşembe günü Kapıkule’den giriş yapacak olan kar yağışı asıl etkisini cuma günü gösterecek. Marmara bölgesinin tamamı kar altında kalırken cumartesi günü yeni iller bu listeye eklenecek. İstanbul, Balıkesir, Bursa, Sivas, Erzincan dahil 21 il yoğun kar yağışı alacak yerler listesinde. İşte meteorolojinin önümüzdeki 4 gün için yaptığı şiddetli kar uyarısı:

SİBİRYA EKSPRESİ GELİYOR TAHMİNLER ÇILDIRDI :

Meteoroloji arka arkaya alarm verirken ünlü meteoroloji profesörü Mikdat Kadıoğlu da kişisel Twitter hesabında ‘Sibirya Ekpsresi’ geliyor diyerek soğuk ve kar yağışı alarmı verdi. “Tahminler çıldırmış durumda” diyen Kadıoğlu şunları yazdı : ‘Bazı tahminlere göre önümüzdeki Cuma İstanbul’da kar yağışı başlıyor ve onu takip eden hafta boyunca da İstanbul kar altında kalacak… Havanın sürpriz yapma hakkı her zaman saklıdır. Tahminleri sürekli takip etmek gerek.”

PERŞEMBE 16 İLDE KAR VAR :

Meteorolojinin resmi sitesinde yayınladığı hava durumu tahminine göre kar yağışı ve soğuk hava dalgası yarın Trakya’da etkili olmaya başlayacak. İlk olarak da Edirne ve Kırklareli illerini vuracak. Bolu, Karabük ve Kastamonu da kar uyarısı verilen yerler arasında. Perşembe günü yoğun karın etkisine girecek iller şöyle: Edirne, Kırklareli, Bolu, Karabük, Kastamonu, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Şırnak ve Hakkari.

CUMA 21 İLDE KAR VAR :

Kar yağışı cuma günü etkisini daha da artıracak ve bir marmara bölgesinin tamamında hayalı felç edecek. İşte cuma günü için uyarılar iller : İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecek, Sakarya, Kocaeli, Bolu, Eskişehir, Afyonkarahisar, Sivas, Erzincan, Gümüşhane, Erzurum, Bayburt, Bingöl ve Ardahan.

CUMARTESİ 38 İLDE KAR VAR :

Kar yağışının önümüzdeki 4 gün içinde en etkili olacağı gün cumartesi olacak. Marmara’nın dışında iç anadolunun tamamına yakınında yoğun kar yağışı görülecek. İşte kar altında olacak iller : Ankara, Uşak, Kütahya, Burdur, Isparta, Konya, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Çorum, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Karabük, İstanbul, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Bilecek, Sakarya, Kocaeli, Bolu, Eskişehir, Afyonkarahisar, Sivas, Erzincan, Gümüşhane, Erzurum, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Tunceli ve Ardahan.

PAZAR GÜNÜ KAR YAĞIŞI :

Kar yağışı etki alanını pazar günü biraz azaltacak. Marmara bölgesindeki kar yağışı Bursa, Balıkesir, Bilecik illeri dışında duracak. İç anadolu bölgesinde daha çok Kayseri, Kırşehir, Nevşehir civarında etkisini devam ettirecek. İşte cuma günü karın etkili olacağı iller : Düzce, Karabük, Bolu, Kastamonu, Konya, Karaman, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Aksaray, Yozgat, Amasya, Tokat, Sivas, Erzincan, Gümüşhane, Erzurum, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak, Hakkari, Ağrı, Kars ve Ardahan.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı