HABER

KUVVETLİ FIRTINA VE SAĞANAK YAĞIŞ UYARISI

Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güneyi, Ege, Akdeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun doğusu, Adana, Osmaniye ile bu akşam saatlerinde Eskişehir, Konya, Kayseri, Kars, Trabzon, Rize, Artvin’in kıyı kesimleri, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle kuzeyli yönlerden, Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’da güney ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara ve Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerinden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (50-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek, ulaşımda aksamalar ile ağaç ve direk devrilmesi ve çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, güney kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına (60-90 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

EGE

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Göller yöresi ile yarın (Salı) Adana, Osmaniye ve bölgenin iç kesimlerinin (Toroslar) hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Kayseri, Konya ve Eskişehir çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bu akşam saatlerinde Ankara çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (50-70 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerinde Trabzon, Rize, Artvin’in kıyı kesimleri, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, doğusunun hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DENİZLERDE HAVA

Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege’de kuvvetli fırtına; Doğu Karadeniz’in batısında fırtına; Güney Ege’nin kuzeyinde fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı