HABER

KARISINI, 40 GÜNLÜK BEBEĞİNİ VE ÜVEY KIZINI..

İstanbul Avcılar’da boşanmak üzere olan bir adam 40 günlük bebeğini, üvey kızını ve eşini y/araladı. Çok sayıda yerinden b/*caklanan kadın, kocasının en ağır c/ezayı almasını isteğini söyleyerek, “Emine Bulut gibi olacaktım komşular yetişti” diye konuştu. Yaşanan o anlar binanın güvenlik kamerasına yansıdı. Gümüşpala Mahallesi’nde Emine Çakmaktaş (44) boşanma aşamasında oldukları 2. eşi Mehmet Çakmaktaş (40), ilk eşinden olan kızı Özge Gökbayrak (24) ve 40 günlük bebeği Esila ile aynı evde yaşıyordu. Yaklaşık 1 yıl önce evlenen Emine Çakmaktaş eşinden zaman zaman gördüğü S/*ddet nedeniyle boşanma davası açtı.

Edinilen bilgiye göre, akşam saatlerinde eve gelen Mehmet Çakmaktaş “Babamın fotoğrafı neden düştü” diyerek karısına ve üvey kızına ha/karetler etmeye başladı. Eşini ve kızını d/rp etmeye de başlayınca genç kız engel olmaya çalıştı. Bu sırada bahçeye kaçarak çığ/lık atmaya başlayan Emine Çakmaktaş’ı duyan komşular aşağıya indi.

Aile üyeleri bahçede bebeği de kucaklarına alarak kaçmaya çalışırken, adam eşini yakalayarak art arda b/cak d/*rbeleriyle y/*raladı. Genç kız annesinin b*/cakladığını görünce kucağındaki 40 günlük kardeşiyle geri döndü ve annesini kurtarmaya çalıştı. Genç kız da üvey babasının çok sayıda yerinden b*/caklanırken, 40 günlük Esila bebek de bacağından ya/ralandı. K*/anlar içinde yerde kalan anne ve kızının imdadına komşular yetişti. S*/ldırganı engelleyen komşular durumu p*olis ve sağlık ekiplerine haber verdi. Yaşanan bu anlar ise binaya ait güvenlik kamerasına yansıdı.

K*orkuyoruz, Emine Bulut gibi olacaktım

Yaşadığı o anları anlatan ve korkutulduğu için boşanma duruşmasına da gidemediğini söyleyen Emine Çakmaktaş ,”21 Ocak gecesi de babasının resmi düşmüş diye bilerek ol/ay çıkarttı. İlk eşimden olan kızımın  Boğazını sı/ktı kurtarmaya çalıştım. Kızım ‘git odana sakinleş’ falan dedi. Kızıma kü/fürler etti. O sırada dışarı çıktım yardım ç/ığlığı attım. Kızım bebeği kucağına aldı. Dışarı çıkarken beni 6-7 yerimden b/cakladı. Kızım da beni öyle görünce geri döndü. Kızım bebeği korumak için ne tarafa dönerse oradan b/cakladı. Kızım da 5-6 yerinden ya/ralandı. İkimiz de a-meliyat olduk. Yoğun bakımlarda kaldık. Bebeğimin de dizinde y/ara var. Komşularımız sayesinde şu an çocuklarım yaşıyor. İkimizde yığıldık kaldık ka/nlar içinde. Maksadı bebeğin hayatını bitirmekti. Komşularımız sayesinde şuan yaşıyoruz” diye konuştu.

Gözü yaşlı kadın yetkililere seslenerek , “En büyük c*ezayı almasını istiyorum. Korkuyoruz. T/hdit mesajları alıyoruz bilmediğimiz numaralardan. ‘Siz bittiniz’ diyorlar. Resmen Emine Bulut gibi olacaktım adaşız, zaten komşular yetişti” dedi. Vücuduna aldığı 7 b/cak d/rbesiyle ya/ralanan ve bir süre yoğun bakımda tedavi gören 24 yaşındaki genç kız Özge Gökbayrak gözyaşları içinde yaşadıklarını anlattı. O günden beri k/orku içinde yaşadıklarını söyleyen Gökbayrak, şunları söyledi:

En ağır c*ezayı alsın

Lütfen en ağır c/ezayı alsın. Ben k/abus yaşadım başkaları yaşamasın. Ben ailemsiz yaşayamam. En ağır c/ezayı alsın, içeriden çıkamasın istiyorum. Lütfen yardım edin bize sesimizi duyun. gazetelerdeki gibi k*tledilen kadınlardan olmak istemiyoruz. C/nayet m/ağdurlarından olmak istemiyoruz. Genç kız evin geçimini kendisinin sağladığını ancak raporlu olduğu dönemde iş yerinden aldığı telefonla işten çıkarıldığını öğrendiğini de söyleyerek, “Hepimiz aynı odada yatıyoruz k*orkudan. Kapımız ve penceremiz o günden beri zincirli. Ben artık bu korkuyla yaşayamıyorum yardım edin. Uyku uyuyamıyorum. En ağır c/ezayı alsın. Yardım edin” diye konuştu.

T*UTUKLANDI

Güvenlik kamerasına da yansıyan görüntülerde o günü s*/ldırının yaşandığı noktaya gelen Avcılar Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı p*olis ekipleri ailesini b*/caklayan Mehmet Çakmaktaş’ı y*akalayarak gözaltına aldı. Emniyetteki işlemelerin ardından Küçükçekmece Adiyesi’ne sevk edilen s*/ldırgan koca, çıkarıldığı m/ahkemece t*utuklanarak c*zaevine gönderildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı