HABER

KADİR ŞEKER DAVASINDA, AMCA OĞLUNDAN SEYRİ DEĞİŞTİRECEK AÇIKLAMALAR

Konya’da s/iddet gören kadını kurtarmak isterken çıkan a*rbedede Özgür Duran’ın hayatını kaybetmesine sebep olan Kadir Şeker’in davasında önemli bir gelişme yaşandı. Özgür Duran’ın akrabasının ifadeleri dikkat çekti.

AMCASININ OĞLU KONUŞTU

Antalya’dan 3 çocuğu ve eşini terk ederek Özgür Duran ile birlikte önce Eskişehir’e daha sonra Konya’ya kaçan Ayşe D.’nın çelişkili ifadelerini çürüten ifadenin detaylarına ulaşıldı. Özgür Duran’ın amcasının oğlu olan ve olay akşamı Ayşe D. ve Duran’ın yaşadığı evde bulunan B.D.’nin Eskişehir’de ifadesi alındı. Sabah’tan Halit Turan’ın haberine göre; bilgi sahibi olarak ifadesine başvurulan B.D. Özgür ile Ayşe’nin Eskişehir’de yanına geldiklerini daha sonra onların Konya’da kiraladığı evde bir süre kaldığını belirterek olay akşamı yaşananları bütün detaylarıyla anlattı.

YÜZÜNÜ YUMRUKLADI

B.D. “Özgür ile Ayşe evde sürekli t*rtısıyordu. Olayın yaşandığı akşam Özgür al/kol almıştı. Ayşe ile yine t*/rtıştıktan sonra Ayşe’yi odaya kapatıp d*rp etti. Yüzü yumruklanan Ayşe odadan çıkıp ‘ben sürekli d*yak yediğim evde daha fazla duramam’ diyerek evden çıktı. Daha sonra da evden Özgür çıktı. Evde sürekli t*rtışmalar ve k*vgalar yaşandığı için bende çıkıp Eskişehir’e gittim” dedi.

Eskişehir’e giderken Ayşe D.’nın kendisini aradığını anlatan B.D. “Ayşe ol/ayın nasıl geliştiğini bana telefonda anlattı. Evden çıktıktan bir süre Özgür’ü parka çağırmış. Özgür kendisine bağırırken bir genç yardım etmek için yanlarına gelmiş. Genç (Kadir) ‘abi neden ağlatıyorsun kadını?’ demiş. Özgür’de sana ne lan benim karım demiş. Ayşe de ben eşiyim demiş. Genç (Kadir) geri dönüp giderken Özgür arkadan s*/ldırmış. Yere yatırıp genci d*rp etmiş. Daha sonra kalkıp kaçmaya çalışırken Özgür gencin boğazını s/ıkmış. Bu sırada ikisi de yere düşmüş. Ayşe telefonda bu sırada Özgür’ün kalbinden bı/caklanarak hayatını kaybettiğini söyledi. Özgür, işsizdi çalışmıyordu. Yanlarında bir miktar paraları vardı. O parayla geçimlerini sağlıyorlardı” dedi.

GERÇEĞİ SAKLAMIŞ

Soruşturma dosyasına yeni giren ifadeyle Ayşe D.’nın gerçeği sakladığı bir kez daha gün yüzüne çıktı. D., poliste verdiği ifadesinde “Kadir’in bı/cak vurma anını görmedim. Ama yanımıza geldiğinde ve ayrılmak üzere hareket ettiğinde bı/cağı gördüm diyen kadın gazetecilere yaptığı açıklamada Ortada b/ıcaklamayı gerektirecek bir durum yoktu. Karı-koca arasında yaşanabilecek bir t*/rtışmaydı bizimki” demişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı