HABER

İSTANBUL’DAKİ 5.8 LİK DEPREMLE İLGİLİ! ÜNLÜ DEPREM TAHMİNCİSİN’DEN UYARI! BU TARİHLERE DİKKAT!!

Dünya genelinde Deprem tahminleri doğru çıktığı için ün yapan Frank Hoogerbeets, Türkiye’yi uyardı! Hoogerbeets, olası büyük depremin 27 Eylül ve 30 Eylül tarihlerinde meydana gelebileceğini ve herkesin deprem için gereken önlemleri alması gerektiğini vurguladı.

Bir önceki videoda deprem beklediği bölgeler arasında Türkiye’yi de gösteren Hoogerbeets’in, tahmininden kısa bir süre sonra 8 Ağustos’ta merkez üssü Denizli olan 6 büyüklüğünde bir deprem yaşanmıştı. Hoogerbeets geçtiğimiz günlerde ise başka bir video yayınlamış, Ay’ın 17 Eylül’deki evresinin yanı sıra 21 Eylül’deki evresinin de d-ikkate alınması gerektiğini ifade etmiş ve bu durumun 6 – 7 büyüklüğünde bir deprem anlamı taşıdığını açıklamıştı.bu uyarısından kısa bir süre sonra 24 Eylül günü Porto Riko’da 6, Yunanistan’da 5.6, Pakistan’da 5.8 ve İstanbul’da 4.6 büyüklüğünde ve 26 Eylül günü İstanbul’da 5.8 büyüklüğünde depremler meydana gelmişti.

Hoogerbeets, olası büyük deprem için 27 Eylül ve 30 Eylül tarihlerine D-ikkat!

Frank Hoogerbeets, internet sitesinde tahminlerinde yeni bir u-yarıda bulundu. Hoogerbeets 5.8 büyüklüğündeki depremin İstanbul için öncü deprem olabileceğini söyledi. 5.8’lik depremin bölgede 6 ila 7 büyüklüğünde bir depremin habercisi olabileceği konusunda uyarıda bulunan Hoogerbeets, Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’nın da olası büyük bir sarsıntı için hazırlıklı olması gerektiğini söyledi.

Özellikle Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan çevresinde büyük depremlerin çok sık görülmediğini ama 5.8’lik depremin bu bölgede c-iddi stres oluşturduğunu ifade etti. 5.8’lik depremin son derece c-iddiye alınması gerektiğini ifade eden Hoogerbeets, 26 ve 27 Eylül tarihlerinde Ay hareketlerinin d-ikkatli biçimde takip edilmesi gerektiğini söyledi. 24 Eylül’de meydana gelen gezegen hizalanmaları sebebiyle yalnızca İstanbul ve Akdeniz havzasının değil ayrıca geçtiğimiz günlerde 5.9 büyüklüğünde depremle sarsılan Pakistan ve komşumuz İran’ın da yakın merceğe alınması gerektiğini söyledi

Önümüzdeki süreçte 6 ve üzeri büyüklüğünde depremlerin olabileceği u-yarısı d-ikkat çekti. Hoogerbeets, internet sitesinde her gün dünya üzerindeki sismik faaliyetlerin etkisine dair bir bilgiler yayınlıyor. Yayınlanan veride sismik faaliyet göz önüne alınarak Dünya’da meydana gelebilecek deprem hareketliliği skalasına yer veriliyor.

Çok yakın zamanda Türkiye’de meydana gelen orta ve büyüklükteki depremleri de önceden tahmin ettiği biliniyor. Hoogerbeets birçok depremi önceden tahmin etmiş ve bu sayede tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştı. 5 Temmuz günü Pasifik Ateş Çemberi’nde 6- 7 büyüklüğünde bir deprem için u-yarıda bulunmuştu. Hooberheets’in bu u-yarısından yalnızca birkaç saat sonra 6 Temmuz’da ABD’nin Kaliforniya eyaletinde 7.1 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı