HABER

GÖZLERİ AÇIK BİR ŞEKİLDE SOĞUKTAN VEFAT ETTİ

Suriye’de Esad r*ejimi s*ldırıları nedeniyle Türkiye sınırına sığınan 1.5 yaşındaki İman Ahmed Leyla’nın gözleri açık bir şekilde soğuktan Hayatını kaybettiği ortaya çıktı.Esad r/ejimi s*/ldırıları nedeniyle evsiz kalan ve sığındıkları Türkiye sınırındaki kamp bölgesinde soğuktan hayatını kaybeden 1,5 yaşındaki İman Ahmed Leyla’nın, gözleri açık hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

İman bebek, İdlib’den göç ederek Afrin’in güneybatısındaki bir geçici barınma alanında camsız bir barakada kalan ailesi tarafından dün sabah Afrin Şifa H*astanesi’ne getirilmişti. Ancak 1,5 yaşındaki İman bebeğin h*astaneye geldiğinde kalbinin durduğu anlaşılmıştı.Afrin Şifa Hastanesi’nin, AA ile paylaştığı ve bebeğin v*efatından sonra çekildiğini bildirdiği fotoğrafta, İman’ın gözlerinin açık olduğu görülürken, bir elin, fotoğraf çekimi için küçük bebeğin bedenini doğrulttuğu fark ediliyor.

Hastanenin raporunda, yalnızca 4,5 kilogram olan İman bebeğin aşırı soğuk algınlığı sonucu nefesinin k/e/silip kalbinin durduğu, beslenme yetersizliği çektiği ve aynı zamanda “serebellar atrofi” (beyincik hacim küçülmesi) h*astalığıyla da m/ücadele ettiği belirtilmişti.

Ailenin, Rusya ve r/ejim s/ldırılarında tahliye edilen başkent Şam’ın Doğu Guta bölgesinden 2018’de İdlib’e göç ettiği, b/mbard/ımanlar nedeniyle burada birkaç kez yer değiştirdikten sonra Suriye-Türkiye sınırı yakınlarında Afrin kırsalına k*açtığı öğrenilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı