HABER

GÖRME KAYBI OLAN ÇOCUK BAKICI TARAFINDAN..

İZMİR’in Karşıyaka ilçesinde Çetin B., sağlık sorunları olan 3 çocuğuna bakması için tuttuğu bakıcı A.E.’nin evdeki kamera sayesinde küçük oğlu H.B.’yi d*vdüğünü gördü. Bakıcı hakkında şikayetçi olan baba Çetin B., “Çocuklarıma hem annelik hem babalık yapıyorum. Bu işin arkasını bırakmayacağım” dedi.

İZMİR’in Karşıyaka ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde, geçen cuma günü, Çetin B. (45) ve üç çocuğunun yaşadığı evde meydana gelen o*layda; Çetin B., külseratif kolit, görme kaybı ve hafif düzeyde zeka geriliği bulunan oğlu A.M.B.’nin (16) hastanede yattığı dönemde hasta bakıcı aracılığıyla A.E. ile tanıştı.

Çetin B., kalacak yeri olmadığını söyleyen A.E. ile çocuklarına bakıcılık yapması için anlaştı. Evin odalarına güvenlik kameraları koyan Çetin B., A.E.’nin çocuklarına karşı olumsuz bir hareketini görmeyince kamera kayıtlarını izlemedi.

A.M.B.’nin bakıcı A.E.’nin kardeşi H.B.’yi d*rp ettiğini söylemesi üzerine de kamera kayıtlarını geriye dönük izledi. Çetin B., küçük oğlunun bakıcısı tarafından d*rp edildiğini gördü. Baba, A.E.’yi uyardı. Bir kaç gün sonra ise bakıcı, evdeki 7 bin 800 lira ile bazı eşyayı alıp, kayıplara karıştı.Çetin B. de savcılığa giderek şikayetçi oldu. Babanın savcılığa delil olarak sunduğu görüntülerde, kahvaltı sırasında A.M.B. ile H.B. k*vga ediyor. H.B. sofradan kalkıyor. Bu sırada telefonla konuşan A.E. ise H.B.’yi kolundan s*ertçe tutup sofraya oturtuyor. A.E., çocuğun yüzüne v*uruyor. Görüntüde H.B.’nin burnunun k*anadığı da görülüyor.

“Çocuklarını d*vmeyecek bir bakıcı bul”

Yaşananları büyük oğlu A.M.B. sayesinde öğrendiğini belirten Çetin B., “Hastanede yatarken, bir bakıcı vasıtasıyla A.E. ile tanıştık. Kendisi gidecek yerinin olmadığını söyledi. Bizim de bakıcıya ihtiyacımız olduğunu ancak maaş veremeyeceğimizi ve evimizde kalabileceğimizi söyledim. O da kabul etti. Çocuğumun durumunu da biliyordu. Ben evde yokken, sofrada oğlumu d*rp etmiş. Büyük oğlumun haber vermesiyle durumdan haberdar oldum. İlk geldiğinde t*dbir olarak eve kamera taktırmıştım. Ancak kötü davranmadığını görünce kayıtları izlememeye başladım. Oğlum durumu haber verdikten sonra geriye dönük kayıtları izledim ve oğlumu d*rp ettiğini gördüm. Kendisine bir daha böyle bir şeyin tekrarlanmaması gerektiğini söyledim. Bana, ‘Çocuklarını d*vmeyecek bir bakıcı bul’ dedi. Birkaç gün sonra bir gece yarısı 7 bin 800 lira para ile bir takım eşyaları alıp kayıplara karıştı. Kendisinden şikayetçi oldum” dedi.

“Çocuklarıma kimse dokunamaz”

Çocuklarına hem annelik hem de babalık yaptığını söyleyen Çetin B., yaşanan olayın takipçisi olacağını belirtti. Çetin B., “Görüntüleri izlediğimde şoke oldum. Moralim çok bozuldu. Onun cezasını kendim vermek istedim. Ancak kanunların da en ağır c*ezayı vereceğinden eminim. Şikayetçi olacağımı tahmin ettiği için evi terk etti. 3 yıldır çocuklarıma hem annelik hem babalık yapıyorum. Onların her ihtiyacını karşılamaya çalışıyorum. Çocuğumun gözyaşlarına dayanamıyorum. Çocuklarıma kimse dokunamaz” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı