HABER

Bir Bu Kalmıştı!.İnterneti paylaşmak ücretli oldu!

Alınan ortak karar doğrultusunda mobil bağlantının diğer cihazlara hotspot paylaşımı 15 Ocak itibariyle ücretli hale gelecek.

Normalde hiçbir ücret ödenmeden yapılan mobil bağlantının diğer cihazlara hotspot paylaşımı işlemi, 2019 ile beraber kullanıcıların faturasına ücret olarak yansıyacak. Yeni alınan karar ile birlikte bu işlem, herkese yayılacak ve zorunlu ücrete tabi olacak. Bazı kullanıcılara gelen mesajla birlikte ortaya çıkan bu yeni yönetmelik, şu ifadelerle tanıtıldı: “15 Ocak 2019 itibariyle, Bireysel ve Kurumsal faturalı ses hattı abonelerimiz aylık sadece 9 TL‘ye ek hiçbir işlem yapmadan paketlerindeki/tarifelerindeki interneti yurt içindeki diğer cihazlarıyla veya sevdiklerinin cihazlarıyla paylaşabilirler.” Hotspot paylaşımı ücretli olacak Bu açıklamanın yer aldığı mesaj kısa süre içerisinde sosyal medyanın gündemine otururken, normalde opsiyonel olan paylaşım kotasının zorunlu hale gelmesi karışık tepkilerle karşılaştı.

Turkcell hatta sahip olanlar cep telefonlarından internet paylaştıkları an 9 TL ödeyecekler. Firma 2GB’lık internet paylaşım paketlerini piyasaya çıkardı.

Cep telefonu faturalarında yeni bir dönem başladı! Ekonomik darboğazla mücadele eden GSM şirketleri artık internet paylaşımında da ücret alıyor.

Turkcell hatlı cep telefonunu hotspot noktası olarak kullanan kişiler 9 TL ücret ödeyecekler.

Şirket iki tip paket çıkardı. Bu paketlerin birinin ücreti 9 TL, bir diğerinin ise 19 TL.

9 TL’lik pakette bir yıl taahhüt vererek 2 GB’lık interneti paylaşabiliyorsunuz.

19 TL ücreti olan pakette ise aylık olarak 2 GB internet paylaşımı yapılıyor.

Sadece hotspot / tethering (hotspot özelliği olan akıllı telefonlardan WiFi’a bağlanma özelliği olan cihazlara internet paylaşımı) kullanımlarında geçerli 2 GB internet içeriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı