fbpx
HABER

Bakkal plastikten daha hızlı yanıyor “Vallahi istemeyerek satıyorum” diyerek ateşe verdi

Kayseri’de küçük bir market işletmecisi, dükkanında satılan cipslerden bir parçasını yakarak, “Vallahi istemeyerek satıyorum. Çok pis koku, plastikten daha hızlı yanıyor” dedi.

Kayseri’nin Develi ilçesinde market işletmecisi Bülent Durusoy, sosyal medya hesabından dükkanında bir cips parçasını ate-şe verdiği görüntüleri paylaştı. Cips yan-arken de düşüncelerini açıkladı.

“Plastikten daha hızlı yanıyor”

Görüntülerde cipsin nasıl yandığını gösteren Durusoy, takipçilerine de “Vallahi istemeyerek satıyorum. Lütfen çocuklarınıza yedirmeyin, siz de yemeyin. Bir tanesinden ne idiği belirsiz 1 kaşık yağ çıkıyor. Çok pis koku, plastikten daha hızlı yanıyor. Düşünün mideyi nasıl eritiyor. Neden mi çok arttı hastalıklar? Alın size bir örneği cips” diye yorum yazarak, cipsin zar-arlı olduğunu göstermeye çalıştı.

Durusoy’un takipçileri de videonun altına ‘İyiymiş karanlıkta kalırsak mum, soba tutuşturmak içinde çıra görevi yapar’ yorumu yaptılar.

“Tamamamen yasaklanması gerekir”

Öte yandan market işletmecisi Bülent Durusoy, “Bana o zaman ‘satma’ diyenler oldu. Sigara, cips, kola sağlığa büyük zarar veriyor ama tek kişinin satmaması bir anlam ifade etmez. Ben bunları satmasam bile her yer market, büfe dolu. Müşteri gider, ileriden alır. Bu tür za-rarlı abur cuburların tamamen yasaklanması gerekir” diye konuştu.Kaynak: internethaber.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı