fbpx
HABER

BABA ve KIZ ALEVLERİN ARASINDA KALDI

Ankara’da bir apartmanda önceki gün saat 04.30 sularında çıkan ya*ngında eşini ve büyük k*ızını kurtaran baba, küçük kızını kurtarırken b*ayıldı. A*levlerin arasında kalan baba ve küçük kızı ağır ya*ralandı.

Ya*ngın, önceki gün saat 04.30 sularında Ankara’nın Sincan ilçesi Andiçen Mahallesi Uğur Sokak’ta bulunan 4 katlı bir binanın en üst katında meydana geldi. İ*ddiaya göre, doğalgaz k*açağı olduğu sırada evde bulunan küçük Zeynep’in (6) mutfağın ı*şığını ya*kmasıyla p*atlama meydana geldi. P*atlama sonucu çıkan y*angın, bir anda büyüyerek bütün evi sa*rdı. Al*evlerin arasında kalan eşi Şenay Aydın’ı ve büyük kızı Ebrar’ı (9) k*urtaran baba Ramazan Aydın, ko*rkudan sa*klanan küçük Zeynep’i (6) yoğun du*mandan *d*olayı bulamadı.

Küçük kızı Zeynep’i kurtarmak için tekrar a*levlerin arasına giren baba, yoğun dumana daha fazla karşı ko*yamayarak kucağına aldığı kızıyla birlikte evin içerisinde b*ayıldı. Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine o*lay yerine çok s*ayıda itfaiye, polis ve sağlık ekibi sevk edildi. İtfaiye ekipleri içeride ba*yılan baba ve kızını ku*rtarırken sağlık ekipleri de y*aralılara ilk müdahalesini yaparak a*mbulans ile özel bir hastaneye k*aldırdı. Baba Recep Aydın ile küçük Zeynep’in durumunun a*ğır olduğu ve ka*ldırıldıkları hastanede yo*ğun b*akımda oldukları öğrenildi.

“Y*ANIYORUZ, KURTARIN BİZİ”

Y*anan dairenin karşı komşusu y*angın sırasında evde olduklarını belirterek, “Sabah 04.30-05.00 sularında bizim kapımıza v*uruldu, ‘Ya*nıyoruz k*urtarın bizi’ diye. Kapıyı açtığımızda yo*ğun du*mandan göz gözü görmüyordu. Babam girmeye çalıştı, giremedi. Şenay abla var evinde y*angın çıkan. ‘İçeride çocuklar var’ dedi. A*lev a*lev ya*nıyordu burası. Göz gözü görmüyor du*mandan. Şenay abla ‘bizi kurtarın’ dedi ve sonra biz onu bir daha göremedik. Girmeye çalıştık eve ama giremedik. Küçük 6 yaşında Zeynep’imiz va*rdı bizim bir de Ebr*ar var 9 yaşında. Onu babası d*irekt balkona atıyor. Diğer küçük kızı da almaya çalışırken kız k*açıyor k*orkudan. Onu da odalarda bulamıyoruz. Daha sonra babası bulup ku*cağına alıp k*aldırınca b*ayılıyorlar ikisi de. Biz itfaiye çağırdık daha sonra” dedi.

“*ÇI*ĞLIKLARA UYANDIK”

Ya*ngında karşı dairede olan bir başka apartman sakini ise çı*ğlıklara uyandığını ifade ederek, “Biz çı*ğlıklara uyandık. Kapıya vu*rdular kapıyı açtım. D*umanlar içeriye doldu. Kapıyı geri kapattım. Şenay içeriye girdi sandım ama aşağıya inmiş. Ce*hennem gibi bir şeydi. Anlatamam. O kadar k*ötü bir du*mandı ki. 1.5 saat k*aldılar içeride. İtfaiyeciler, ‘içeride kimse yok’ diyerek d*irekt aşağı indiler. ‘Bizim ok*sijenimiz bitti, çıkartamıyoruz biz’ diye aşağıya indiler. Sonra bizden h*avluyu ıslatıp vermemizi istediler. Ondan sonra ‘m*askemiz yok’ diye bağırmaya başladılar. ‘S*uyumuz bitti’ dediler” ifadelerini kullandı.

A*levlerin arasında kalan 4 kişilik ailenin tanıdıkları olduğunu söyleyen bir vatandaş ise ol*ay anında pa*tlama gibi bir şey olduğunu söyleyerek, “Sabah ezanına kalkmıştık. P*atlama gibi bir şey oldu. Eşimi çağırdım, itfaiye geldi. Yukarı çıktılar. Küçük kızla baba içeride kalınca tekrar söyledik itfaiyeye, içeri girdiler. Yarım saat kadar sonra çı*kardılar. Sağlık durumları, en son duyduğumuza göre cihaza bağlı olarak ya*şıyorlarmış. Birazdan tekrar bakmaya gideceğiz” dedi. P*olis, o*laya ilişkin inceleme başlattı. Y*angının çıkış sebebi araştırılıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı