HABER

ANAOKULUNDA İNANILMAZ ŞEY! BİRİ GÖZETLEDİ BİRİ DAKİKALARCA…

İzmir Buca’da bir anaokulunda, k*n kustuğu için okula çağrılıp annesi tarafından doktora götürülen 2,5 yaşındaki M.D.’nin, öğretmenlerinin yalnız bıraktığı ve kamera takibi yapmadığı sırada aynı yaş grubundaki 2 öğrenci tarafından 15 dakika boyunca d*vüldüğü ortaya çıktı. Şikayetçi olan anne D.Ş., başında ve vücudunun çeşitli bölgelerinde m*rluklar bulunan kızının travma geçirdiğini söyledi. İzmir Buca’da anne D.Ş.’yi telefonla arayan öğretmenler kızının k*n kustuğunu söyledi. Anne D.Ş., kızının geçirdiği bademcik ameliyatından dolayı kusmuş olabileceğini düşünerek, doktorunu aradı. Ardından da okula gitti. Ancak kızının vücudunda şişler ve m*rluklar olduğunu fark etti. Bu durumu soran anneye, öğretmenler “Görmedik” yanıtını verdi. D.Ş. kızını alıp, özel bir doktora götürdü. Minik M.D. yolda baygınlık geçirerek, nefes alma problemi yaşadı.

MEĞER 2 ÇOCUK TARAFINDAN 15 DAKİKA BOYUNDA D*VÜLMÜŞ

Doktordan kızının d*vüldüğünü öğrenen anne, anaokulundaki kamera kayıtlarının incelenmesini istedi. İzlenen görüntülerde, M.D.’nin öğretmenlerinin yalnız bıraktığı ve kamera takibi yapmadığı uyku saatinde, aynı yaş grubundaki 2 çocuk tarafından 15 dakika boyunca d*v*üldüğü görüldü. Şikayetçi olan anne D.Ş., “Bir çocuk kalkıp kapıyı gözetliyor, diğeri kızımı d*vmeye başlıyor. Kızım tam kapı girişinde yatıyor yani ağlama sesinin duyulmaması mümkün değil. Sırt üstü kendilerini kızımın üstüne atıyorlar. Kızım ise t*pki veremiyor kendini korumaya çalışıyor. Çocuklardan biri b*ğmaya çalışıyor. Üstüne çıkıp, üstünde ve kafasında z*ıplıyorlar. İzlediğim dakikalarda 1 saniye bile bırakmadan kızımı d*vdüklerini gördüm. Öğretmenler kamerayı takip etmiyorlar, duymuyorlar, gitmiyorlar. Kasıtlı olduğunu bile düşünüyorum. Bu durumdan sonra çok büyük bir travma atlattık. Kızım durumun şokuyla aynı gün içinde defalarca altına k*açırdı” dedi.

YOLDA NEFESİ TIKANDI, F*NALAŞTI

Kızının anaokuluna 10 gün önce başladığını anlatan anne D.Ş. o gün yaşananları ise şöyle anlattı:”Arkadaşımın oğlu gittiği için bu okulu tercih ettik. Daha önce de bademcikle ilgili bir problemi oldu ve a-meliyat geçirdi. Konuşmayı bırakmıştı, son zamanlarda kendini toparladı ve yeniden konuşmaya başladı. Tavsiye üzerine kızımı bu okula göndermeye karar verdim. Buranın 19 senelik bir kurum olduğunu öğrendik. Baştan her şey iyi gidiyordu. Tam gün okula gidiyordu. Geçtiğimiz cuma günü öğretmen bana kızınız k*nlı kustu diyerek, resim attı ve beni çağırdı. Ben de doktorumuza sordum. Balgam sorunundan olabileceğini söyledi ama okul çıkışında görmek istedi. D*rbedildiğini bilmediğimiz için çok fazla önemsemedik. Daha sonra okula gittim. Yanağında m*rluk gördüm. Öğretmene sordum. Fark etmediğini söyledi. Kızımı kontrol etmeye başladım. Kafasının her yerinde k*nlı ş*işlikler vardı. D*rbeler almıştı. Onları da sordum cevap veremedi. Bu sırada yanımda kızımı d*rbeden çocuğun velisi de vardı. Ancak o an ben d*rp olayını bilmiyordum. Öğretmen benim kızımla ilgilenmeyip diğer veliye, ‘Çocuğunuzun üzerinde M.D.’nin k*nı var onu temizleyelim’ diyordu. ‘Muhtemelen kustuğunda lekesi ona değdi’ diyordu. Kızım çok fazla kustuğu için baygındı ben hemen doktoruna götürdüm. Yolda nefesi Tıkandı ve f-enalaştı.”

‘ÇOCUKLARIN D*RP ETTİĞİNE İNANMADILAR’

Gerçeğin kamera kayıtlarıyla ortaya çıktığını ifade eden anne D.Ş., “Doktoru m*üdahalede bulundu. Bu esnada okulu arayıp kamera kayıtlarına bakmalarını ve çocuğuma başka bir şey olduğunu söyledim ama ilgilenmediler. En son ‘Kayıtlara bakın ya da p*olisle geliyorum’ dedim. Daha sonra bakıp beni aradılar ve ‘Çocuğunuzu muayene ettirin arkadaşları tarafından d*vülmüş’ dediler. Daha sonra biz Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildik. Orada doktorlar çocuklar tarafından d*rbedildiğine inanamadılar. Polisler bile şaşırdı. Şikayetçi oldum. Hukuki süreci başlattım, bu durumun takipçisi olacağım. Kızım da ben de büyük bir tr*vma geçirdik” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı