HABER

13 YAŞINDAKİ KIZI TAŞLARIN VE ÇALILARIN ALTINA..

Trabzon’da 13 yaşındaki B.Ç., kendisine te/*cavüz etmek isteyen kişiden ö/lü numarası yaparak kurtuldu. Sa*/pığın canlı canlı gö*mdüğü B.Ç., ablasının sesini duyunca taşların ve çalıların altından çıkmayı başardı.Ailenin şikâyeti üzerine t/utuklanan kişiye 30 yıl h/apis c/ezası verildi.Trabzon’da Ö/lü numarası yaparak sa*/pıktan kurtulan 13 yaşındaki B.Ç., ablası gelince üzerine örtülü taşların altından çıktı.  B.Ç.’yi canlı canlı g/ömen şahıs, ailenin şikâyeti üzerine tutuklandı.

BOĞAZINI S/I*KARAK T/E*CAVÜZE KALKTI

Trabzon’un Maçka ilçesi Kırantaş Mahallesi’nde İnekleri otlatan 13 yaşındaki B.Ç.’yi k/ovalayarak yakalayan Ş.A., kıyafetlerini çıkardığı küçük kızın b/oğazını s/ıkarak t*/cavüz etmek istedi. Büyük k/orku yaşayan B.Ç. ö/lü numarası yaptı.

Ö/*LDÜ SANIP, TAŞLARIN VE ÇALILARIN ALTINA G/ÖMDÜ

B.Ç.’nin ö/l/düğünü düşünen Ş.A., küçük kızı çalılıklara götürüp üzerini taşlarla ve çalılarla örterek kaçtı. Bir süre sonra kardeşinin kaybolduğunu fark eden abla, yaylada ineklerin bulunduğu bölgede kardeşine seslenerek aramaya başladı. Ablasının sesini duyan B.Ç., taş ve çalının altından çıktı.

D/*HŞET ANLARINI BÖYLE ANLATTI

Eve dönen abla-kardeş, olanları annelerine anlattı. Anne soluğu karakolda aldı. Yaşadığı de/hşeti anlatan B.Ç., “Hayvanları otlatırken üzerime doğru koşmaya başladı. Ben de kaçmak istedim. Bu sırada takıldım ve düştüm. Beni yakaladı, üzerime çıktı. Bo/*ğmak istedi. Bana sa/*ldırdı. Kıyafetlerimi çıkardı. Çırpınınca bana t*/okat attı. B/ağırmak istedim, olmadı. Bo/ğazımı s/ıkınca ö/lü taklidi yaptım. Beni çalılıklara çekti. Üzerimi taşlarla kapattıktan sonra çalılarla örttü. Ablamın sesini duyunca biraz bekledim. Daha sonra b/ağırarak bulunduğum yerden çıktım” dedi.

2 SUÇTAN H/APSİ TALEP EDİLDİ

Ailenin şikâyeti üzerine gözaltına alınan Ş.A., “Kızı tanımıyorum. Ben böyle bir şey yapmadım” diyerek s*uçlamayı reddetti. Savcı, tutuklanan Ş.A. hakkında c/insel i/stismar ve işlediği bir s/uçu gizlemek amacıyla kasten ö/ldürmeye teşebbüs s/uçlarından dava açtı. Trabzon 1. Ağır C/eza Mahkemesi’nde yargılanan Ş.A. son savunmasında beraatini istedi.

MAHKEME İYİ HAL İNDİRİMİ UYGULAMADI

Sanık ö/ldürmeye teşebbüs suçundan önce m/üebbet hapis c/ezasına ç/arptırıldı, eyleminin teşebbüs aşamasında kalması nedeniyle bu c/ezası 13 yıl 6 aya indirildi. Mahkeme, c/insel i/stismar suçundan 16 yıl 6 ay h/apis c/ezası verdiği Ş.A.’ya 2 suçtan da iyi hal indirimi uygulanmasına yer olmadığına karar verdi. Bu arada sanığın akli dengesini yerinde olmadığı yönünde rapor alarak askere gitmediği yargılama aşamasında ise akli dengesinin yerinde olduğu yönünde karar verildiği ortaya çıktı.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı