HABER

01 AĞUSTOS 2020 KORONAVİRÜS’LE İLGİLİ SON DURUM

Bu rahatlık devam ederse tablonun olumsuz yönde gitmesi kaçınılmaz. Bölgesel olarak gerekli kararları yeniden alırız” diye konuştu.

BAKAN KOCA: ÜZÜLEREK SÖYLÜYORUM…

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da bu durum nedeniyle “Bu rahatlık devam ederse tablonun olumsuz yönde gitmesi kaçınılmaz. Üzülerek söylüyorum normalleşmeyle birlikte tedbirler devre dışı kaldı, temas arttı” ifadelerini kullandı.

Tedbire ihtiyaç var: Günlük yeni hasta sayımız 1.000 sınırında. Bu sayının altına inmek için 33 gün süren bir çabamız olmuştu. Yeni hasta sayılarının artış eğiliminde olduğu iller: Ankara, Mardin, Diyarbakır, Gaziantep, Konya. 36 ilimizde ise 3 gündür yeni ağır hastamız olmadı.

MESAFE + MASKE TEDBİRLİ OLUNMALI

Günlük Koronavirüs Vaka Tablosundaki iyileşmeye katkıda bulunun: Maske ve mesafe kuralıyla yeni vaka sayısını düşürün.

“Son 24 saatte, 996 pozitif vaka tespit ettik”

44 bin 846 test’ten 996 pozitif çıktı.

Dünkü Veriler

Toplamda test sayımız 4.800.823, Toplam vaka sayımız 230 bin 873. Bugün kaybettiğimiz 17 kişiyle toplam can kaybımız 5.691, oldu. Şu an hastanelerimizde tedavisi devam eden hastalarımızdaki Zatürre Oranı %8,8 bunların 582’si ağır hasta durumdadır.Toplam 214.535 hastamız ise iyileşerek taburcu edilmiştir. Tüm Gelişmeler bu şekilde tüm hastalarımıza şifalar dileriz..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı