PÜF NOKTASI

EKLEM AĞRILARINIZI BU DOĞAL YÖNTEMLE RAHATLATIN

Limon kabuğu a’cımsı tadından dolayı çok fazla sevilip tüketilmese de, limonun içerdiği yararlı bedin maddelerinin hemen hemen yarısı limon kabuğunda bulunmaktadır.

Limon kabuğunu çöpe atıp limon suyunu ve meyvesini tüketirken aslında limon kabuğu ile birlikte sağlık için faydalı, hatta eklem ağrılarını ortadan kaldıracak bir çok besin maddesini de çöpe atmış oluyoruz.

Limon kabuğunda bulunan esans yağları, k’an damarlarını rahatlatır ve eklemlerdeki ağrıları önemli ölçüde azaltır. Aynı zamanda iltihap sökücü etkisiyle de önemli bir besin kaynağıdır. Limonun kabuğu, k’an damarlarını yatıştıran ve anti-iltihap özelliklere sahip zengin özlü yağlarla doludur. Sinir ağrısını yok etmek için mükemmeldir.

Eklem Ağrıları için Limon Kabuğu :

  • Doğal sızma zeytinyağı
  • 2 adet büyük boy organik limon
  • Kapaklı küçük bir kavanoz
  • Temiz bir sargı bezi

Hazırlanışı:

Limonun kabuklarını s’oyup kavanoza alalım ve kabukların üzerini tamamen örtecek şekilde zeytinyağı ekleyelim. Kavanozun kapağını sıkıca kapatıp bu karışımı 2 hafta bekletelim. 2 haftanın sonunda bu karışımı sargı bezine döküp ağrı çektiğiniz bölgenin üzerine yerleştirin. Bu uygulamadan maksimum verim almak için gece uygulamanız önerilir.

Limon kabuklarını kavanozun içine koyun ve kabukları tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ekleyin.. Kavanozu sıkıca kapatın ve karışımı iki hafta bekletin. Sağlık için sevdiklerinizle paylaşmayı ihmal etmeyin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu