KADIN

Bu Mucize Yiyecekler Sayesinde Hamile Kalmanız Artık Daha Kolay

Hayatımızın hangi döneminde olduğumuz, ihtiyaçlarımız, önceliklerimiz ve rutinlerimiz bakımından önem taşımakta. Bu dönemler arasındaki geçişler de ihtiyaçlarımızın, önceliklerimizin ve rutinlerimiz değişebileceği anlamına geldiğin için oldukça önemli. Anne olmak, hayatın başka bir dönemine geçiş yapmak demek.

Anne olmak, bir bebeğin kokusunu burnunda duymak, ona dokunmak, emzirmek her kadının arzuladığı bir istektir.

Tüm kadınların hayallerini süsleyen annelik bazılarına çok çabuk nasip olurken bazıları ise anne olmak için senelerce bekler. Ve ne yazık ki bazı kadınlar bu duyguyu çeşitli sağlık problemleri yüzünden hiç tadamaz.

Gönlümüz tüm kadınların annelik duygusunu tatmasından yana ve bu aşamada sizlere çeşitli öneriler, faydalı bilgiler sunmak için buradayız.

Doğada ki her besin her bitki birer şifa kaynağı esasında. Yalnız hangi besinin neye iyi geldiğini bilmek, yerinde zamanında ve elbette ki dozunda yemek çok önemli. Fazla tüketim bizlere faydadan daha çok zarar getirecektir. Bunun bilincinde olmak önemli.

Bugün sizler için kadınların hamile kalmasını kolaylaştıran çeşitli yiyeceklerden söz etmek istiyorum. Doğada fazlasıyla bulunan bu yiyecekler anne olmamız için bizlere bir eşik görevi oluşturuyor. Peki nedir bu mucize gıdalar;

1.Balık tüketimini artırın.

Üniversitelerde yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda hamile kalamayan kadınların çoğunda demir eksikliği tespit edilmiştir. Balık demir ve omega bakımından oldukça zengin bir besin maddesidir. Özellikle somon balığı tüketimi hamile kalmanıza yardımcı olacak ve vücudunuzun demir ihtiyacını karşılayacaktır.

2.Mercimek tüketin.

Kırmızı mercimeğin hamile kalmanızı kolaylaştırdığını biliyor muydunuz? Artık biliyorsunuz. Yine içerisinde demir ve protein barındıran mercimek sofralarımızın vazgeçilmezi olsun. Bildiğimiz üzere çorbasını oldukça tüketiriz. Bunun yanı sıra salata ve yemeklerde de mercimeği kullanabilirsiniz. Hamile kalmanıza yardımcı olacak mercimek aynı zamanda metabolizmanızı hızlandıracağı için kilo vermenize de yarayacaktır.

3.Kuru yemiş yemeyi ihmal etmeyin.

Akşamları çay içerken keyif için çitlediğiniz çekirdek hamile kalmanızı sağlayacak bir diğer mucizevi besin ay çekirdeği. İçinde bulunan mineraller adet dönemlerinizi düzene sokacağı gibi hamile kalmanıza da yardımcı olacaktır.

Kadınlar için oldukça faydalı olan bir diğer yemiş türü ise badem. Bademde tıpkı ay çekirdeği için hamile kalmanıza yarımcı oluyor. İçinde bulunan faydalı yağ ve vitaminler sayesinde kadında doğurganlığı artıran badem erkekler içinde faydalı. Her gün bir avuç badem tüketmeyi ihmal etmeyin.

4.Yeşil yapraklı sebzeler.

Yumurtanın döllenmesine yardımcı olan yeşil yapraklı sebzeler günlük öğünleriniz arasında mutlaka yer almalı. Özellikle ıspanak, brokoli, marul gibi koyu yeşil olan sebzeler içerdiği folat sayesinde hamile kalmanızı hızlandıracaktır. Erkeklerin sperm sayılarını da artırıcı etkisi olduğu bilinen bu sebzeleri akşam yemeklerinizde eşinizle birilikte tüketmeye özen gösterin. Bu sayede eşinizin spermleri daha sağlıklı olacak ve bu da doğacak bebeğinizin daha sağlıklı olacağı anlamına gelecektir.

5.Süt ve süt ürünleri tüketimini artırın.

Süt ve süt ürünleri kadınlar için çok önemli besinler arasında yer alır. Kemikleri güçlendiren kalsiyum bakımında çok zengin olan bu besinler üremenize de fayda sağlar. Süt, yoğurt peynir dondurma gibi gıdaları mutlaka tüketin. Birini sevmiyorsanız bile diğerinden daha çok tüketerek denge sağlayabilirsiniz. ben süt ve yoğurt sevmeme rağmen peyniri çok sevdiği için fazlaca peynir tüketerek boşluğu kapatmaya çalışıyor. Çünkü kalsiyum bebeğinizi gelişimi içinde çok önemli bir mineraldir.

6.Meyve yiyin.

Meyve antioksidan bakımından çok zengin bir gıda maddesidir. Meyvenin her türü hamile kalmanız için üremenize kolaylaştırmak için size yardımcı olacaktır. Sperm ve yumurta kalitesini artıran meyvelerden mevsimine göre tükettiğinizde hamile kalmanız kolaylaşacaktır. Hamile kalmak ya da hamile olduktan sonra tüketmeniz gereken özel bir meyve türü olmamakla beraber turunçgiller hamile kalmanıza bir miktar daha yardım olur. Bunun dışında bebeğinizin sağlığı içinde yani hamile kaldıktan sonra da meyve tüketimine devam etmelisiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu