SAĞLIK

Bu İkili karışımlarla öksürüğü şıp diye kesin!

Hava değişimlerinin sıkça yaşandığı şu günlerde gribal e-nfeksiyonlara yakalanmamak çok z-or. G-üçlü bir bağışıklık sisteminiz yok ise h-astalık size çok yakındır… Özellikle bu dönemler, boğaz a-ğrısı ve kuru öksürüğe davetiye çıkarır. Biz de şifayı kapanlar için anında e-tkili doğal ilaçları bir araya getirdik.

Bu ikililere mutfağınızda yer açın! Geçmek bilmeyen öksürüğe ve boğaz a-ğrısına y-akalandıysanız size şifa olmaya geldiler.

Limon suyu ve taze zencefil: C vitamini ve a-ntioksidan deposu olan limon, mukoza zarlarının nemli kalmasına yardımcı olur. Hele bir de zencefille kullanılırsa tam bir ilaç formunu alır. Zencefilin vücut ısısı artırıcı etkisi vardır ve kuru öksürük için s-on derece etkilidir. Bunun için; Taze zencefili rendeleyin ve rendelenen kısmının suyunu sıkıp , 1/2 adet limonun suyuyla karıştırın. Günde 2 defa bu karışımdan için. Tadı biraz a-cı olsa da öksürüğe ve vücut kırgınlığına hızlı bir çözüm olacaktır.

Ayva ve limon : Ayva ve limon ikilisi boğaz e-nfeksiyonları için bir diğer alternatif. Ayvayı dilimleyin ve üzerine limon sıkıp tüketin. Bunun için günde yarım ayva yemeniz gerekir.

Zencefil ve bal : Bu ikili bir araya gelince tam bir kahraman oluyor! Soğuk algınlığının o-lumsuz e-tkilerini üzerinizden atmaya yarayan zencefil ve bal; enerji verecek, vücuttaki m-ikroplarla s-avaşıp sizi bir an önce sağlığınıza kavuşturacak. Bunun için; Bir parça zencefili rendeleyip, bir tatlı kaşığı bal ile karıştırın. Günde 3 defa şurup niyetine bu karışımı tüketin. Şimdiden geçmişler olsun!

Siyah turp ve bal : Bir türlü geçmek bilmeyen ve sonunda bronşite dönen öksürüğü bir çırpıda k-esiyoruz hem de kimyasal kullanmadan kendi mutfağımızdaki s-ihirli karışımla! Bunun için; Siyah turbun içini oymaya başlayın ancak oyma aşamasında dibini delmemeye d-ikkat edin. Turbun içine bir yemek kaşığı bal koyun. Ballı turbu bir bardağın üzerine yerleştirin ve 24 saat boyunca bekletin.

Haftada 2 kez sabahları aç karnına ballı turp suyunu içebilirsiniz. Bu karışımdan hamile ya da emziren kadınlar y-ararlanamaz. Ayrıca 2 yaşın altındaki çocuklara da vermek s-akıncalıdır. Bu karışım her ne kadar doğal olsa da kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu