PÜF NOKTASI

3 GÜN BİLE OLSA ŞEKER TÜKETMEYE ARA VERİN..PEKİ 3 GÜN ARA VERİRSENİZ NE OLUR?

Malesef Hayatımızdan Şekeri tamamen uzaklaştıramıyoruz. Ama hemen hemen herkes 1 gün bile olsa en azından çayına şeker atmamayı denemiştir. Vücudumuz bizi şekere ihtiyacı varmış gibi yanıltsa da gerçekte şekere ihtiyacımız olmadığını ve sağlık açısından oldukça zararlı olduğunu aklımızdan çıkarmamız gerekir. Şekeri bir türlü bırakmaya yeltenemiyorsanız işte en azından 3 gün bile şekeri terk ettiğinizde vücudunuzda meydana gelebilecek değişimler…

Senelerce diyet yapıp yağlı yiyecekleri hayatınızdan çıkarmayı denediz değil mi? Fakat iş sadece yağlı yiyecekleri bırakmakla bitmiyor. İsveçli doktor Andreas Eenfeldt diyet hakkında ortaya atılan efsaneleri bir kenara bırakmanızı tavsiye ederek, size verilen işaretleri dikkate almanızı tavsiye ediyor.

Yağın vücudumuza ihtiyacı olduğunu Prof. Dr. Canan Karatay’da her defasında söylüyor. İsveçli doktor Andreas Eenfeldt yağ tüketimini tamamen bırakmamamız gerektiğini ancak şeker tüketimini tamamen bırakmamız gerektiğini tavsiye ediyor. Bu şekilde olduğunda kalıcı olarak daha ince vücuda daha iyi bir cilde ve saçlara sahip olabileceğinizi belirtiyor.Aldığınız her ürünün kalorisine bakmanıza gerek kalmaz. Buna rağmen ilk fark edeceğiniz şey belinizin incelmesi olur.

Şeker tüketimini sadece üç günlüğüne bıraktığınızda, doygunluk hissini farkedersiniz. Böylece daha az yemek yeseniz de açlık hissetmezsiniz. Bunu deneyen birçok insan akşam yemeğinde artık daha az yemeğe ihtiyaç duyduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu